Powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku w Woźnikach – dołącz do nas!

Od września ruszy z wykładami, warsztatami i innymi zajęciami. Już teraz rozpoczynamy nabór na 1 semestr roku szkolnego 2022-23.  W tym celu prosimy wszystkich chętnych o pobranie deklaracji przystąpienia (kliknij w poniższy link) i złożenie jej w naszej skrzynce podawczej znajdującej się w Referacie Komunikacji Społecznej i Promocji w Woźnikach przy ul. Koziegłowskiej 2. (można także wypełnić ją na miejscu). 

Celem UTW jest szeroko pojęta działalność edukacyjna, oświatowa i szkoleniowa w zakresie medycyny i profilaktyki zdrowia, nauk humanistycznych, kultury i sztuki, nauk społecznych, ekonomicznych i prawnych, nauk technicznych a także nauk o ziemi i wszechświecie oraz nauki języków obcych i obsługi komputera. Będziemy propagować i popierać różnorodne formy aktywności intelektualnej, psychicznej i fizycznej adekwatne do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań osób starszych. Podejmiemy działania na rzecz środowiska ludzi starszych, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i chorych. Pragniemy poprzez proponowane działania stymulować ich rozwój  osobowy, intelektualny, psychiczny i fizyczny.

Na początek proponujemy wykłady na temat zdrowego odżywiania, różne formy ruchu oraz zajęcia warsztatowe typu: gry karciane, planszowe, zajęcia plastyczne, muzyczne, kulinarne. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje, zgodne z zainteresowaniami biorących udział. Widzimy możliwość rozpoczęcia intensywnych zajęć, gdy zbierze się grupa, typu:  kurs komputerowy, kurs j. angielskiego, wyjazdy na basen, strzelnicę itp.

Pierwsze spotkanie inaugurujące rozpoczęcie działalności UTW a jednocześnie  integracyjno-zapoznawcze planujemy na czerwiec. O konkretach poinformujemy na naszej stronie internetowej.

Chcesz mieć wpływ na program zajęć? Kliknij w poniższy link i wypełnij ankietę. Dzięki zebranym odpowiedziom poznamy zainteresowania przyszłych uczestników i będziemy mogli lepiej zaplanować działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Woźnikach

https://forms.gle/BLMYHMEbLfoovcZGA

Więcej informacji na temat działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Woźnikach zdobędziesz pisząc na utwwwoznikach@gmail.com lub dzwoniąc pod nr tel. 797 055 619