Na zakończenie II mobilności pojechaliśmy wspólnie z z partnerami projektu w góry Bucegi. Na pieszej wycieczce w górach szukaliśmy występujących, zagrożonych roślin i zwierząt.
W drugiej części dnia uczestniczyliśmy w turnieju gry w boule.
Park Narodowym w górach Bucegi.
Potencjał Masywu Bucegi oraz jego wyjątkowość dostrzeżono już przed II Wojną Światową, kiedy powstawały pierwsze plany utworzenia w tym miejscu ochronnej strefy. Niestety czasy nie były sprzyjające, a później temat umarł na długie lata. Finalnie dopiero w 1990 roku na tym terenie powstał park narodowy. Obecnie obejmuje 32 000 hektarów i wewnątrz parku wyznaczono aż 14 rezerwatów przyrody! Nic w tym dziwnego, bo Bucegi ma niezwykle różnorodną i wyjątkową przyrodę, a obszar ochrania ponad 3500 gatunków zwierząt i jeszcze więcej, bo 4500 gatunków roślin – w tym wyjątkową szarotkę.
Najpopularniejsze formacje skalne w południowej części parku narodowego to Sfinks i Babele (w tłumaczeniu Stare Kobiety), które są skalnymi, naturalnymi rzeźbami w miękkim wapieniu. Formacja Sfinks owiana jest niejedną legendą i prawdopodobne jest, że w tym miejscu ponad 2000 lat temu Dakowie składali swoje ofiary. Prócz tych dwóch skał w parku znajduje się kilka innych na które warto zwrócić uwagę m.in. Bliźniaczki, Żaba, Delfin, Jaszczurka.