Edukacja ekologiczna dla seniorów – wizyta w ichtioparku

Edukacja ekologiczna dla seniorów – wizyta w ichtioparku

Gości z Rumunii zwiedzili ichtiopark. Jest to park tematyczny, który powstał na terenie byłej fabryki papieru i celulozy. Kaletańskie Zakłady Celulozowo-Papiernicze ogłosiły upadłość i zaprzestały produkcji w 1993. Dzisiaj na jej terenie znajduje się skup złomu i metali kolorowych oraz recykling kabli.
Otwarcie ichtioparku miało miejsce w 2015 roku i było współfinansowane z środków unijnych.
Na terenie parku tematycznego znajduje się wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego, łodzi wiosłowych oraz punkty gastronomiczne, z których mogą korzystać mieszkańcy oraz goście odwiedzający okolice Kalet. Odbywają się tu zawody wędkarskie i liczne imprezy plenerowe.
Wokół zbiornika usytuowane są tablice, opisujące różne gatunki ryb, tematyczne puzzle obrazkowe oraz modele ryb, z których wiele zamieszkuje w tym zbiorniku.
Na terenie ichtioparku znajduje się również pasieka edukacyjna, mini ogród botaniczny z roślinami miododajnymi oraz mini ogród deszczowy.
Ogród deszczowy jest zakładany w celu zachowania jak największej ilości wody w ekosystemie. Specjalnie dobrane rośliny mają za zadanie gromadzić wodę opadową. W efekcie końcowym wzrasta wilgotność powietrza, rozwija się fauna i flora.

 

Zobacz galerię zdjęć