Edukacja ekologiczna dla seniorów – wizyta w przedszkolu

Edukacja ekologiczna dla seniorów – wizyta w przedszkolu

Dzień rozpoczął się wizytą w centrum edukacyjnym Waldorf. Centrum działa od 3 lat. Do centrum uczęszcza 12 dzieci. Centrum prowadzone jest przez 2 nauczycielki i psychologa i wolontariuszy – członków naszej organizacji partnerskiej oraz uczniów liceum pedagogicznego. Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 2 do 6 lat. W przedszkolu dzieci kształcone są przy wykorzystaniu metody Waldorfa, Uczy się je być dobrymi, życzliwymi, altruistycznymi, kochać przyrodę ludzi i wszystko co ich otacza. Edukacja opiera się na 5 kluczach: sen, ruch, posiłki, rytm dnia i miłość oraz dbałość o to jak są przekazywane te rzeczy dzieciom.

W przedszkolu uczestniczyliśmy w warsztatach robótek ręcznych. Wykonywaliśmy kostki do depilacji ciała z mydła i wełny. Uczestniczyliśmy też w warsztatach wyrabiania przez dzieci ciasta na chleb.

Dzieci zostały obdarowane zabawkami wykonanymi podczas warsztatów robótek ręcznych UTW.

 

Następnym punktem programu była wspólna wizyta w młynie i piekarni gdzie zapoznano nas  z procesem wypieku pieczywa od mielenia zbóż do wypieku gotowych wyrobów: chleba i ciast.

 

Zobacz galerię zdjęć