W dniu 13 maja członkowie Zarządu UTW w Woźnikach uczestniczyli w zorganizowanym przez Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługę oraz Porozumienie Śląskich UTW w II Forum Śląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Forum odbyło się na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Tematem przewodnim forum było hasło „Aktywni, Skuteczni, Europejscy w pozyskiwaniu środków dla rozwoju Śląskich UTW”.
Wykład otwierający „Senior ciekawy świata – rola UTW w zaspokajaniu tych potrzeb” wygłosiły prof. Aldona Frączkiewicz i dr Monika Cukier- Sygula z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
W dalszej części odbył się panel dyskusyjny oraz wystąpienia dotyczące m.in. polityki senioralnej, programu Erasmus+ i pozyskiwania środków na inicjatywy UTW.












