Młodzi Seniorzy

Młodzi Seniorzy

Zakończyła się realizacja projektu MŁODZ SENIORZY. W ramach projektu odbył się 20 godzinny kurs języka angielskiego dla dwóch 10 osobowych grup, zajęcia gry planszowe, zajęcia ruchowe pilates.

Zakupiono podręczniki do nauki języka angielskiego, zestaw gier planszowych, przyrządy do pilatesu i zestawy do gry w boule.

Bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko słuchaczy UTW cieszył się cykl pięciu wykładów dr Marka Kaczmarzyka z zakresu neurodydaktyki.

W ramach zajęć upowszechniania kultury zorganizowano wyjazdy do Teatru Korez w Katowicach na spektakl „Cholonek”, do Teatru Rozrywki w Chorzowie na spektakle „Cabaret”, „Zakonnica w przebraniu” i „Koty” oraz do NOSPR w Katowicach na koncert z okazji 90 rocznicy urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego. Zorganizowano wyjazd dla 30 osobowej grupy do Mosznej. W programie wycieczki było: zwiedzanie zamku i ogrodów w Mosznej oraz udział w koncercie operetkowym w Teatrze Muzycznym Castello.

Wspólnie z partnerami projektu Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju Wsi Kamieńskie Młyny oraz Kołem Gospodyń Wiejskich w Kamieńskich Młynach zorganizowano warsztaty „śpiewamy po śląsku” oraz  olimpiadę dla seniorów. Wspólnie z partnerami projektu Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju Wsi Kamieńskie Młyny oraz Kołem Gospodyń Wiejskich w Kamieńskich Młyny.

 

zobacz galerię zdjęć

 

Projekt  MŁODZI SENIORZY finansowany ze środków PROW na lata 2014 – 2020