W zdrowym ciele zdrowy duch – mobilność do Polski

W zdrowym ciele zdrowy duch – mobilność do Polski

W dniach od 8 do 12 maja Uniwersytet Trzeciego Wieku w Woźnikach gościł delegacje z Włoch, Grecji i Turcji, partnerów projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch”, finansowanego z programu ERASMUS + .

Celem projektu jest zwiększenie liczby osób korzystających z zaproponowanych im nowych zajęć dotyczących prowadzenie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Grupą docelową są osoby z nadwagą.

Podczas wizyty w Woźnikach goście wraz ze słuchaczami UTW uczestniczyli w wykładach dotyczących wpływu aktywności fizycznej na zdrowie, sprawność mózgu oraz zdrowie psychiczne. Odbywały się również zajęcia ruchowe: nordic – walking, gimnastyka, pilates, taniec, oraz  wycieczka rowerowa na Zieloną. Goście zstali zapoznani również z infrastrukturą sportową w Woźnikach.

Goście złożyli wizytę w Urzędzie Miejskim w Woźnikach, gdzie zostali przyjęci przez Burmistrza Michała Aloszkę i panią Wiceburmistrz Beatę Bacior.

Wizyta w Woźnikach była ostatnim działaniem w ramach projektu. W 2024 r. odbyło  się podobne spotkanie w  Atenach w Grecji, w 2025 r. w Udine we Włoszech oraz w Ankarze w Turcji.

Wypracowane w projekcie rezultaty to:

– zwieszenie wiedzy i świadomości  społeczniściom wszystkich czterech organizacji na temat zdrowego trybu życia, zdrowej diety i aktywności fizycznej,

– zaproponowanie w przyszłym roku seniorom wszystkich organizacji zajęć dotyczących zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej,

– broszura dokumentująca cztery mobilności w ramach projektu.