Informujemy wszystkich naszych członków i sympatyków, że 3 kwietnia 2026 odbyło się pierwsze spotkanie inauguracyjne projektu WINGS+ w którym jesteśmy partnerem.
Wraz z partnerami z Turcji, Włoch i Słowenii, lider projektu z Niemiec Verbund sozial-kultureller Migrantenvereine Dortmund e.V (VMDO) oficjalnie rozpoczął, opóźnioną o pół roku, realizację projektu Erasmus+.
Podczas pierwszego spotkania on line przedstawiliśmy nasze organizacje, podzieliliśmy się pomysłami, omówiliśmy nasze role i uzgodniliśmy wspólne cele projektu.
WINGS+ koncentruje się na inkluzji, aktywnym starzeniu się, partycypacji i wzmocnieniu pozycji kobiet w wieku 65+. Będziemy współpracować ze 110 kobietami 65+ nie tylko z naszego UTW ale i z innych polskich organizacji zrzeszających kobiety 65+.
Jesteśmy dumni i podekscytowani, że możemy wspólnie rozpocząć ten projekt.
Po raz pierwszy jesteśmy partnerem i po raz pierwszy realizujemy projekt Erasmus+ KA229 ADU.


